EEU-FS1V331LB
PanasonicPanasonic
EEU-FS1V331LB Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: EEU-FS1V331LB
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V THRU HOLE
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for EEU-FS1V331LB
Varenummer EEU-FS1V331LB Fabrikant Panasonic
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 35V THRU HOLE Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie FS Ripple Current @ Low Frequency 868mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.24A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne EEUFS1V331LB
P122338TB
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) Not Applicable Levetid @ Temp. 8000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 41 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.650" (16.51mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose