ERA-1ARC103C
PanasonicPanasonic
ERA-1ARC103C Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ERA-1ARC103C
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RES SMD 10K OHM 0.25% 1/20W 0201
Dataark: 1.ERA-1ARC103C.pdf2.ERA-1ARC103C.pdf3.ERA-1ARC103C.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
15000 pcs
30000 pcs
  • Besked
Specifikationer for ERA-1ARC103C
Varenummer ERA-1ARC103C Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RES SMD 10K OHM 0.25% 1/20W 0201 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 731560 pcs Datablad 1.ERA-1ARC103C.pdf2.ERA-1ARC103C.pdf3.ERA-1ARC103C.pdf
Tolerance ±0.25% Temperaturkoefficient ±10ppm/°C
Leverandør Device Package 0201 Størrelse / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Serie ERA-1A Modstand 10 kOhms
Power (Watts) 0.05W, 1/20W Emballage Tape & Reel (TR)
Pakke / tilfælde 0201 (0603 Metric) Andre navne ERA1ARC103C
P121452TR
Driftstemperatur -55°C ~ 155°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.010" (0.26mm) Funktioner Automotive AEC-Q200
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 10 kOhms ±0.25% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film