ERO-S2PHF3003
PanasonicPanasonic
ERO-S2PHF3003 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: ERO-S2PHF3003
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL
Dataark: ERO-S2PHF3003.pdf
  • Besked
Specifikationer for ERO-S2PHF3003
Varenummer ERO-S2PHF3003 Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5219 pcs Datablad ERO-S2PHF3003.pdf
Tolerance ±1% Temperaturkoefficient ±50ppm/°C
Leverandør Device Package Axial Størrelse / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Serie ERO Modstand 300 kOhms
Power (Watts) 0.25W, 1/4W Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Axial Andre navne P300KCACT
Driftstemperatur -55°C ~ 150°C Antal Afslutninger 2
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) - Funktioner -
Fejlrate - Detaljeret beskrivelse 300 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film