SFS3-DC48V
PanasonicPanasonic
SFS3-DC48V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SFS3-DC48V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY SAFETY 4PST 6A 48V
Dataark: SFS3-DC48V.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SFS3-DC48V
Varenummer SFS3-DC48V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY SAFETY 4PST 6A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4041 pcs Datablad SFS3-DC48V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 36 VDC Sluk spænding (Min) 4.8 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 250VAC, 30VDC - Max
Serie SFS Udgivelsestid 20ms
Relæ Type Safety Emballage Bulk
Andre navne 255-5353
SFS3-DC48V-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Brug tid 20ms Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner - Detaljeret beskrivelse Safety Relay 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B) 48VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 6A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular 4PST-3NO/1NC (3 Form A, 1 Form B) Spole spænding 48VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 6.4 kOhms
Coil Power 360 mW Coil Current 7.5mA