SFS4-DC48V
PanasonicPanasonic
SFS4-DC48V Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: SFS4-DC48V
Producent / Mærke: Panasonic
Produkt beskrivelse RELAY SAFETY 6PST 6A 48V
Dataark: SFS4-DC48V.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for SFS4-DC48V
Varenummer SFS4-DC48V Fabrikant Panasonic
Beskrivelse RELAY SAFETY 6PST 6A 48V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3873 pcs Datablad SFS4-DC48V.pdf
Tænd for spænding (maks.) 36 VDC Sluk spænding (Min) 4.8 VDC
Afslutningsstil PC Pin Skiftespænding 250VAC, 30VDC - Max
Serie SFS Udgivelsestid 20ms
Relæ Type Safety Emballage Bulk
Andre navne 255-5356
SFS4-DC48V-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Brug tid 20ms Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner - Detaljeret beskrivelse Safety Relay 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B) 48VDC Coil Through Hole
Kontakt Rating (Aktuel) 6A Kontaktmateriale Silver Tin Oxide (AgSnO)
Kontaktformular 6PST-4NO/2NC (4 Form A, 2 Form B) Spole spænding 48VDC
Spole type Non Latching Coil Resistance 4.6 kOhms
Coil Power 500 mW Coil Current 10.4mA