LQA08TC600
Power IntegrationsPower Integrations
LQA08TC600 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LQA08TC600
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC
Dataark: LQA08TC600.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for LQA08TC600
Varenummer LQA08TC600 Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 40823 pcs Datablad LQA08TC600.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 3.05V @ 8A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package TO-220AC Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 15ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-2
Andre navne 596-1372-5 Driftstemperatur - Junction 150°C (Max)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Standard
Detaljeret beskrivelse Diode Standard 600V 8A Through Hole TO-220AC Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 25µA @ 600V
Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) 8A Kapacitans @ Vr, F 33pF @ 10V, 1MHz