LXA08T600C
Power IntegrationsPower Integrations
Power Integrations
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: LXA08T600C
Producent / Mærke: Power Integrations
Produkt beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO220
Dataark: LXA08T600C.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
550 pcs
  • Besked
Specifikationer for LXA08T600C
Varenummer LXA08T600C Fabrikant Power Integrations
Beskrivelse DIODE ARRAY SCHOTTKY 600V TO220 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 90683 pcs Datablad LXA08T600C.pdf
Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis 2.96V @ 4A Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) 600V
Leverandør Device Package TO-220AB Fart Fast Recovery = 200mA (Io)
Serie Qspeed™ Reverse Recovery Time (trr) 18.5ns
Emballage Tube Pakke / tilfælde TO-220-3
Andre navne 596-1370-5 Driftstemperatur - Junction 150°C (Max)
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Diodetype Schottky
Diode Konfiguration 1 Pair Common Cathode Detaljeret beskrivelse Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 600V 4A Through Hole TO-220-3
Nuværende - Reverse Lækage @ Vr 250µA @ 600V Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) (pr. Diode) 4A