GU2011S26
Precision Electronic Components Ltd.Precision Electronic Components Ltd.
GU2011S26 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: GU2011S26
Producent / Mærke: Precision Electronic Components Ltd.
Produkt beskrivelse POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Dataark: GU2011S26.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
50 pcs
100 pcs
250 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for GU2011S26
Varenummer GU2011S26 Fabrikant Precision Electronic Components Ltd.
Beskrivelse POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5126 pcs Datablad GU2011S26.pdf
Tolerance ±5% Afslutningsstil Solder Lug
Temperaturkoefficient - Taper Linear
Størrelse - Krop Round - 0.875" Dia x 0.750" H (22.22mm x 19.05mm) Serie GU
Rotation 3600° Modstandsdygtigt materiale Wirewound
Modstand (ohm) 200 Power (Watts) 2W
Emballage Bulk Antal drejninger 10
Antal ganger 1 Monteringstype Panel Mount
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Detaljeret beskrivelse 200 Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 10 Turn Wirewound 2W Solder Lug
Bøsning tråd 3/8-32 Indbygget Switch None
Justeringstype User Defined Aktuator Type Slotted
Aktuatorlængde 0.812" (20.63mm) Aktuator Diameter 0.2497" (6.34mm)