RAC03-12SC
RECOM PowerRECOM Power
RAC03-12SC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC03-12SC
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 3W
Dataark: RAC03-12SC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
12 pcs
36 pcs
60 pcs
108 pcs
252 pcs
504 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAC03-12SC
Varenummer RAC03-12SC Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 3W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6187 pcs Datablad RAC03-12SC.pdf
Vægt 0.066 lb (29.94g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 1.49" L x 0.94" W x 0.64" H (37.8mm x 23.9mm x 16.2mm)
Serie POWERLINE RAC03-C Power (Watts) 3W
Pakke / tilfælde 16-DIP Module, 5 Leads Andre navne 20000799
RAC0312SC
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±6% Line Regulation ±3%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OTP, SCP
Effektivitet 76% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 250mA 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 250mA Godkendelser CE, EN, UL
Applikationer ITE (Commercial)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
RAC03-12SE/277/W
RAC03-12SE/277/W
producenter: RECOM Power
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER 12V 3W