RAC03-3.8SC
RECOM PowerRECOM Power
RAC03-3.8SC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC03-3.8SC
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 3.8V 3W
Dataark: RAC03-3.8SC.pdf
  • Besked
Specifikationer for RAC03-3.8SC
Varenummer RAC03-3.8SC Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 3.8V 3W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5428 pcs Datablad RAC03-3.8SC.pdf
Vægt 0.066 lb (29.94g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.8V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 1.49" L x 0.94" W x 0.64" H (37.8mm x 23.9mm x 16.2mm)
Serie POWERLINE RAC03-C Power (Watts) 3W
Pakke / tilfælde 16-DIP Module, 5 Leads Andre navne 20000824
RAC03-3.8SC-ND
RAC033.8SC
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±6% Line Regulation ±3%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OTP, SCP
Effektivitet 63% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 3.8V 900mA 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 900mA Godkendelser CE, EN, UL