RAC04-12SC
RECOM PowerRECOM Power
RAC04-12SC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC04-12SC
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 4W
Dataark: RAC04-12SC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
5 pcs
12 pcs
36 pcs
60 pcs
108 pcs
252 pcs
504 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAC04-12SC
Varenummer RAC04-12SC Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 12V 4W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6154 pcs Datablad RAC04-12SC.pdf
Vægt 0.066 lb (29.94g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Indgang 80 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 1.49" L x 0.94" W x 0.65" H (37.8mm x 23.9mm x 16.4mm)
Serie POWERLINE RAC04-C Power (Watts) 4W
Pakke / tilfælde 16-DIP Module, 5 Leads Andre navne 20000908
RAC0412SC
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±1.5% Line Regulation ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OCP, SCP
Effektivitet 74% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 12V 333mA 80 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 333mA Godkendelser CE, cULus