RAC05-24SC
RECOM PowerRECOM Power
RAC05-24SC Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC05-24SC
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 210MA
Dataark: RAC05-24SC.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAC05-24SC
Varenummer RAC05-24SC Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse AC/DC CONVERTER 24V 210MA Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 5312 pcs Datablad RAC05-24SC.pdf
Vægt 0.077 lb (34.93g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 24V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 2.11" L x 1.09" W x 0.62" H (53.5mm x 27.8mm x 15.65mm)
Serie POWERLINE RAC05-C Power (Watts) 5W
Pakke / tilfælde 5-DIP Module, 4 Leads Andre navne 20000924
RAC0524SC
Driftstemperatur -25°C ~ 75°C (With Derating) Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±0.5% Line Regulation ±0.3%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OVP, SCP
Effektivitet 77% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 1 Output 24V 210mA 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 210mA Godkendelser CE, cULus, EN