RAC30-05DA
RECOM PowerRECOM Power
RAC30-05DA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC30-05DA
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V
Dataark: RAC30-05DA.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAC30-05DA
Varenummer RAC30-05DA Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1476 pcs Datablad RAC30-05DA.pdf
Vægt 0.467 lb (211.83g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -5V
Spænding - Output 1 5V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.00" H (89.0mm x 63.5mm x 25.3mm)
Serie POWERLINE RAC30-A Power (Watts) 30W
Pakke / tilfælde 7-DIP Module, 5 Leads Andre navne 21000039
RAC3005DA
Driftstemperatur -25°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 2
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±3% Line Regulation ±1%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner SCP
Effektivitet 79% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 2 Output 5V -5V 3A, 3A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 3A, 3A Godkendelser CE, cULus