RAC40-05DB
RECOM PowerRECOM Power
RAC40-05DB Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC40-05DB
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse 40W AC/DC CONV A 3KV
Dataark: RAC40-05DB.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2 pcs
  • Besked
Specifikationer for RAC40-05DB
Varenummer RAC40-05DB Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse 40W AC/DC CONV A 3KV Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1179 pcs Datablad RAC40-05DB.pdf
Vægt 0.618 lb (280.32g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -5V
Spænding - Output 1 5V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.06" H (89.0mm x 63.5mm x 27.0mm)
Serie POWERLINE RAC40-B Power (Watts) 40W
Pakke / tilfælde 7-DIP Module, 5 Leads Andre navne 20000853
RAC4005DB
Driftstemperatur -40°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 2
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±1% Line Regulation ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OCP, OTP, SCP
Effektivitet 81% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 2 Output 5V -5V 4A, 4A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 4A, 4A Godkendelser CE
Applikationer ITE (Commercial)
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
RAC40-05DA-ST
RAC40-05DA-ST
producenter: RECOM Power
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER +/-5V 40W