RAC40-15DA
RECOM PowerRECOM Power
RAC40-15DA Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: RAC40-15DA
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse CONV AC/DC 40W +/-15V OUT DL T/H
Dataark: RAC40-15DA.pdf
  • Besked
Specifikationer for RAC40-15DA
Varenummer RAC40-15DA Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse CONV AC/DC 40W +/-15V OUT DL T/H Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3502 pcs Datablad RAC40-15DA.pdf
Vægt 0.618 lb (280.32g) Spænding - Output 4 -
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -15V
Spænding - Output 1 15V Spænding - Indgang 90 ~ 264 VAC
Type Enclosed Størrelse / Dimension 3.50" L x 2.50" W x 1.08" H (89.0mm x 63.5mm x 27.5mm)
Serie POWERLINE RAC40-A Power (Watts) 40W
Pakke / tilfælde 7-DIP Module, 5 Leads Andre navne 21000053
RAC4015DA
Driftstemperatur -25°C ~ 70°C (With Derating) Antal udgange 2
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Load Regulation ±1% Line Regulation ±0.5%
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner OCP, OTP, SCP
Effektivitet 83% Detaljeret beskrivelse Enclosed AC DC Converter 2 Output 15V -15V 1.33A, 1.33A 90 ~ 264 VAC Input
Nuværende - Output (Max) 1.33A, 1.33A Godkendelser CE, cULus
Applikationer Medical
Relaterede produkter
RAC40-15DA-E
RAC40-15DA-E
producenter: RECOM Power
Beskrivelse: CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V
På lager: 4451 pcs
Hent: RAC40-15DA-E.pdf
RFQ
RAC40-12SA
RAC40-12SA
producenter: RECOM Power
Beskrivelse: CONV AC/DC 40W 12V OUT SNGL T/H
På lager: 3046 pcs
Hent: RAC40-12SA.pdf
RFQ
RAC40-15DA-ST
RAC40-15DA-ST
Beskrivelse: AC/DC CONVERTER +/-15V 40W