REC6-0512SRW/R10/C
RECOM PowerRECOM Power
REC6-0512SRW/R10/C Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: REC6-0512SRW/R10/C
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 6W
Dataark: REC6-0512SRW/R10/C.pdf
  • Besked
Specifikationer for REC6-0512SRW/R10/C
Varenummer REC6-0512SRW/R10/C Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 12V 6W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2867 pcs Datablad REC6-0512SRW/R10/C.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 12V Spænding - Isolering 10kV
Spænding - Indgang (Min) 4.5V Spænding - Indgang (Max) 9V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Serie ECONOLINE REC6/R Power (Watts) 6W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-DIP Module, 9 Leads
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C Antal udgange 1
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Funktioner SCP
Effektivitet 82% Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 417mA 4.5V - 9V Input
Nuværende - Output (Max) 417mA Applikationer ITE (Commercial), Medical