REC6-2405DRW/R10/A
RECOM PowerRECOM Power
REC6-2405DRW/R10/A Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: REC6-2405DRW/R10/A
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER +/-5V 6W
Dataark: REC6-2405DRW/R10/A.pdf
  • Besked
Specifikationer for REC6-2405DRW/R10/A
Varenummer REC6-2405DRW/R10/A Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER +/-5V 6W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 2264 pcs Datablad REC6-2405DRW/R10/A.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -5V
Spænding - Output 1 5V Spænding - Isolering 10kV
Spænding - Indgang (Min) 18V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 1.26" L x 0.80" W x 0.40" H (32.0mm x 20.3mm x 10.2mm)
Serie ECONOLINE REC6/R Power (Watts) 6W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-DIP Module, 7 Leads
Andre navne 11000166
REC62405DRW/R10/A
Driftstemperatur -40°C ~ 75°C
Antal udgange 2 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner SCP Effektivitet 81%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 2 Output 5V -5V 500mA, 500mA 18V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 500mA, 500mA