REM3-243.3SW/C
RECOM PowerRECOM Power
REM3-243.3SW/C Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: REM3-243.3SW/C
Producent / Mærke: RECOM Power
Produkt beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Dataark: 1.REM3-243.3SW/C.pdf2.REM3-243.3SW/C.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
7 pcs
  • Besked
Specifikationer for REM3-243.3SW/C
Varenummer REM3-243.3SW/C Fabrikant RECOM Power
Beskrivelse DC DC CONVERTER 3.3V 3W Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1813 pcs Datablad 1.REM3-243.3SW/C.pdf2.REM3-243.3SW/C.pdf
Spænding - Output 3 - Spænding - Output 2 -
Spænding - Output 1 3.3V Spænding - Isolering 5.0kV
Spænding - Indgang (Min) 9V Spænding - Indgang (Max) 36V
Type Isolated Module Størrelse / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Serie REM3 Power (Watts) 3W
Emballage Tube Pakke / tilfælde 24-DIP Module, 5 Leads
Andre navne 51000098 Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Antal udgange 1 Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Funktioner Remote On/Off, OCP, OVP, SCP, UVLO Effektivitet 82%
Detaljeret beskrivelse Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 1A 9V - 36V Input Nuværende - Output (Max) 1A