PCU10001
Red Lion ControlsRed Lion Controls
PCU10001 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: PCU10001
Producent / Mærke: Red Lion Controls
Produkt beskrivelse CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V
Dataark: PCU10001.pdf
  • Besked
Specifikationer for PCU10001
Varenummer PCU10001 Fabrikant Red Lion Controls
Beskrivelse CONTROL PROC ANALOG OUT 115/230V Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 6849 pcs Datablad PCU10001.pdf
Vægt 1.3 lbs (589.7g) Spænding - Supply 115/230VAC
Type Process Controller Afslutningsstil Screw Terminal
Serie PCU Panel Cutout Dimensioner Rectangular - 92.00mm x 45.00mm
Output Type Analog, Option Cards Available Driftstemperatur 0°C ~ 50°C
Antal tegn pr. Række 4, 4 Monteringstype Panel Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Input Range 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC Ingress Protection IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Funktioner - Skærmtype LED - Dual Color Characters
Vis tegn - Højde 0.401" (10.20mm), 0.299" (7.60mm) Detaljeret beskrivelse Process Controller 115/230VAC Panel Mount