100LSQ100000M90X141
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100LSQ100000M90X141
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.100LSQ100000M90X141.pdf2.100LSQ100000M90X141.pdf
RoHs Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Lager tilstand 616 pcs stock
Skib fra Hong Kong
Forsendelsesmåde DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS
In Stock 616 pcs
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100LSQ100000M90X141
Varenummer 100LSQ100000M90X141 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 616 pcs Datablad 1.100LSQ100000M90X141.pdf2.100LSQ100000M90X141.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.543" Dia (90.00mm)
Serie LSQ Ripple Current @ Low Frequency 21A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 23.1A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.669" (144.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100000µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 100000µF
Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
100LSQ10000M36X118
100LSQ10000M36X118
producenter: Rubycon
Beskrivelse: SCREW TERMINAL
På lager: 4054 pcs
Hent: 100LSQ10000M36X118.pdf
RFQ
100LEC
100LEC
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE 100A 240V AC TYPE T