100MU683M3225
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100MU683M3225
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 100VDC 1210
Dataark: 100MU683M3225.pdf
  • Besked
Specifikationer for 100MU683M3225
Varenummer 100MU683M3225 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP FILM 0.068UF 20% 100VDC 1210 Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4523 pcs Datablad 100MU683M3225.pdf
Spændingsvurdering - DC 100V Spændingsværdi - AC -
Tolerance ±20% Afslutning Solder Pads
Størrelse / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Serie PMLCAP®, MU
Vurderinger - Pakke / tilfælde 1210 (3225 Metric)
Driftstemperatur -55°C ~ 125°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Blyafstand -
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.063" (1.60mm)
Funktioner - Dielektrisk materiale Acrylic, Metallized
Detaljeret beskrivelse 0.068µF Film Capacitor 100V Acrylic, Metallized 1210 (3225 Metric) kapacitans 0.068µF