100MXG820MEFCSN22X25
RubyconRubycon
100MXG820MEFCSN22X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100MXG820MEFCSN22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP
Dataark: 1.100MXG820MEFCSN22X25.pdf2.100MXG820MEFCSN22X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100MXG820MEFCSN22X25
Varenummer 100MXG820MEFCSN22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 100V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29956 pcs Datablad 1.100MXG820MEFCSN22X25.pdf2.100MXG820MEFCSN22X25.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.32A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.518A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 100MXG820MEFCSN22X25-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF