100PK3R3MEFC5X11
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100PK3R3MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.100PK3R3MEFC5X11.pdf2.100PK3R3MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100PK3R3MEFC5X11
Varenummer 100PK3R3MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 368950 pcs Datablad 1.100PK3R3MEFC5X11.pdf2.100PK3R3MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie PK Ripple Current @ Low Frequency 45mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 67.5mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 100PK3.3MEFC5X11
100PK3.3MEFC5X11-ND
100PK3R3MEFC5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 3.3µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 3.3µF Applikationer General Purpose