100PX100MEFC10X16
RubyconRubycon
100PX100MEFC10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100PX100MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100PX100MEFC10X16.pdf2.100PX100MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100PX100MEFC10X16
Varenummer 100PX100MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 443903 pcs Datablad 1.100PX100MEFC10X16.pdf2.100PX100MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 290mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 348mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -55°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
100PK470MEFCGC16X25
100PK470MEFCGC16X25
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL
På lager: 129260 pcs
Hent: 100PK470MEFCGC16X25.pdf
RFQ
100PS-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
100PS-JMDSS-G-1-TF(LF)(SN)
producenter: JST
Beskrivelse: CONN PLUG JMD 100POS SIDE GOLD