100PX4R7MEFCT15X11
RubyconRubycon
100PX4R7MEFCT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100PX4R7MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100PX4R7MEFCT15X11.pdf2.100PX4R7MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100PX4R7MEFCT15X11
Varenummer 100PX4R7MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1360349 pcs Datablad 1.100PX4R7MEFCT15X11.pdf2.100PX4R7MEFCT15X11.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 35mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 4.7µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 4.7µF