100RX3010M8X11.5
RubyconRubycon
100RX3010M8X11.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100RX3010M8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100RX3010M8X11.5.pdf2.100RX3010M8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100RX3010M8X11.5
Varenummer 100RX3010M8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 712917 pcs Datablad 1.100RX3010M8X11.5.pdf2.100RX3010M8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie RX30 Ripple Current @ Low Frequency 110mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 200mA @ 100kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 130°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 130°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 1 Ohms
Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C kapacitans 10µF