100SGV22M10X10.5
RubyconRubycon
100SGV22M10X10.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100SGV22M10X10.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD
Dataark: 1.100SGV22M10X10.5.pdf2.100SGV22M10X10.5.pdf3.100SGV22M10X10.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100SGV22M10X10.5
Varenummer 100SGV22M10X10.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 22UF 20% 100V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie SGV Ripple Current @ Low Frequency 90mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 135mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering - Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2386-6
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.406" (10.30mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 22µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 22µF