100TXW120MEFC8X40
RubyconRubycon
100TXW120MEFC8X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100TXW120MEFC8X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100TXW120MEFC8X40.pdf2.100TXW120MEFC8X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100TXW120MEFC8X40
Varenummer 100TXW120MEFC8X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 120762 pcs Datablad 1.100TXW120MEFC8X40.pdf2.100TXW120MEFC8X40.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 1.01A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.02A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1012
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 120µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 120µF