100YXF2.2MEFCTA5X11
RubyconRubycon
100YXF2.2MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXF2.2MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXF2.2MEFCTA5X11.pdf2.100YXF2.2MEFCTA5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXF2.2MEFCTA5X11
Varenummer 100YXF2.2MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1712122 pcs Datablad 1.100YXF2.2MEFCTA5X11.pdf2.100YXF2.2MEFCTA5X11.pdf
Tolerance 2.2µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie YXF
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 100V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 12.6mA
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 100YXF2.2MEFCTA5X11 Levetid @ Temp. -
Impedans 3 Ohm Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 2.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL Applikationer 5000 Hrs @ 105°C