100YXG120MEFCT810X28
RubyconRubycon
100YXG120MEFCT810X28 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXG120MEFCT810X28
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXG120MEFCT810X28.pdf2.100YXG120MEFCT810X28.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXG120MEFCT810X28
Varenummer 100YXG120MEFCT810X28 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 312240 pcs Datablad 1.100YXG120MEFCT810X28.pdf2.100YXG120MEFCT810X28.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie YXG Ripple Current @ Low Frequency 331.5mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 150 mOhms Højde - Siddende (Max) 1.181" (30.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose