100YXG910MEFC18X35.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXG910MEFC18X35.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.100YXG910MEFC18X35.5.pdf2.100YXG910MEFC18X35.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXG910MEFC18X35.5
Varenummer 100YXG910MEFC18X35.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49907 pcs Datablad 1.100YXG910MEFC18X35.5.pdf2.100YXG910MEFC18X35.5.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie YXG Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.476" (37.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 910µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C kapacitans 910µF