100YXJ10M5X11
RubyconRubycon
100YXJ10M5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXJ10M5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXJ10M5X11.pdf2.100YXJ10M5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXJ10M5X11
Varenummer 100YXJ10M5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 271959 pcs Datablad 1.100YXJ10M5X11.pdf2.100YXJ10M5X11.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXJ Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 100YXJ10M5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 10µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 10µF