100YXJ47M8X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100YXJ47M8X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100YXJ47M8X16.pdf2.100YXJ47M8X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100YXJ47M8X16
Varenummer 100YXJ47M8X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 587459 pcs Datablad 1.100YXJ47M8X16.pdf2.100YXJ47M8X16.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie YXJ Ripple Current @ Low Frequency 321.75mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 250 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose