100ZL100MEFC10X23
RubyconRubycon
100ZL100MEFC10X23 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZL100MEFC10X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZL100MEFC10X23.pdf2.100ZL100MEFC10X23.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZL100MEFC10X23
Varenummer 100ZL100MEFC10X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128598 pcs Datablad 1.100ZL100MEFC10X23.pdf2.100ZL100MEFC10X23.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 440mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 100ZL100MEFC10X23-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 120 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF