100ZL220MEFC16X20
RubyconRubycon
100ZL220MEFC16X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZL220MEFC16X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZL220MEFC16X20.pdf2.100ZL220MEFC16X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
600 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZL220MEFC16X20
Varenummer 100ZL220MEFC16X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 161003 pcs Datablad 1.100ZL220MEFC16X20.pdf2.100ZL220MEFC16X20.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 647.5mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.295A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 71 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 220µF