100ZL270MEFCGC18X20
RubyconRubycon
100ZL270MEFCGC18X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZL270MEFCGC18X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZL270MEFCGC18X20.pdf2.100ZL270MEFCGC18X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZL270MEFCGC18X20
Varenummer 100ZL270MEFCGC18X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 85603 pcs Datablad 1.100ZL270MEFCGC18X20.pdf2.100ZL270MEFCGC18X20.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 735mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.47A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 69 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 270µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 270µF