100ZL82MEFC10X20
RubyconRubycon
100ZL82MEFC10X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZL82MEFC10X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZL82MEFC10X20.pdf2.100ZL82MEFC10X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZL82MEFC10X20
Varenummer 100ZL82MEFC10X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 425365 pcs Datablad 1.100ZL82MEFC10X20.pdf2.100ZL82MEFC10X20.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZL Ripple Current @ Low Frequency 375mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 750mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 130 mOhms
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF