100ZLH150MEFCT810X23
RubyconRubycon
100ZLH150MEFCT810X23 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLH150MEFCT810X23
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLH150MEFCT810X23.pdf2.100ZLH150MEFCT810X23.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLH150MEFCT810X23
Varenummer 100ZLH150MEFCT810X23 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 284307 pcs Datablad 1.100ZLH150MEFCT810X23.pdf2.100ZLH150MEFCT810X23.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLH Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.984" (25.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose