100ZLJ82M10X16
RubyconRubycon
100ZLJ82M10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 100ZLJ82M10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL
Dataark: 1.100ZLJ82M10X16.pdf2.100ZLJ82M10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 100ZLJ82M10X16
Varenummer 100ZLJ82M10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 124133 pcs Datablad 1.100ZLJ82M10X16.pdf2.100ZLJ82M10X16.pdf
Spændingsvurdering 100V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLJ Ripple Current @ Low Frequency 520mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.04A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1049
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 110 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 100V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose