10MH547MEFCTZ6.3X5
RubyconRubycon
10MH547MEFCTZ6.3X5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10MH547MEFCTZ6.3X5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10MH547MEFCTZ6.3X5.pdf2.10MH547MEFCTZ6.3X5.pdf
  • Besked
Specifikationer for 10MH547MEFCTZ6.3X5
Varenummer 10MH547MEFCTZ6.3X5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1522614 pcs Datablad 1.10MH547MEFCTZ6.3X5.pdf2.10MH547MEFCTZ6.3X5.pdf
Tolerance 47µF Overflade Mount Land Størrelse 0.098" (2.50mm)
Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm) Serie MH5
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current - Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 10V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer 52mA
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 10MH547MEFCTZ6.3X5 Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm)
Udvidet beskrivelse 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL Applikationer 1000 Hrs @ 105°C