10NA100MEFC6.3X11
RubyconRubycon
10NA100MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10NA100MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10NA100MEFC6.3X11.pdf2.10NA100MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
3000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10NA100MEFC6.3X11
Varenummer 10NA100MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1077475 pcs Datablad 1.10NA100MEFC6.3X11.pdf2.10NA100MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie NA Ripple Current @ Low Frequency 115mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 138mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Bi-Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.098" (2.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose
forsendelse
FedexDHLUPSTNT
AFTER SALGSGARANTI
Relaterede tags
Relaterede produkter
10NA220MEFC8X11.5
10NA220MEFC8X11.5
producenter: Rubycon
Beskrivelse: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
På lager: 757227 pcs
Hent: 10NA220MEFC8X11.5.pdf
RFQ
10NHG000B-690
10NHG000B-690
producenter: Bussmann (Eaton)
Beskrivelse: FUSE SQUARE 10A 690VAC RECT