10PX2200MEFC10X16
RubyconRubycon
10PX2200MEFC10X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10PX2200MEFC10X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10PX2200MEFC10X16.pdf2.10PX2200MEFC10X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10PX2200MEFC10X16
Varenummer 10PX2200MEFC10X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 169785 pcs Datablad 1.10PX2200MEFC10X16.pdf2.10PX2200MEFC10X16.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 860mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 989mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1055
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 2200µF