10SEV220M8X6.5
RubyconRubycon
10SEV220M8X6.5 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10SEV220M8X6.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.10SEV220M8X6.5.pdf2.10SEV220M8X6.5.pdf3.10SEV220M8X6.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10SEV220M8X6.5
Varenummer 10SEV220M8X6.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 112063 pcs Datablad 1.10SEV220M8X6.5.pdf2.10SEV220M8X6.5.pdf3.10SEV220M8X6.5.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm) Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 190mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 228mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Original-Reel®
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-2389-6
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.256" (6.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 220µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 220µF