10SJV33M5X6.1
RubyconRubycon
10SJV33M5X6.1 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10SJV33M5X6.1
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Dataark: 1.10SJV33M5X6.1.pdf2.10SJV33M5X6.1.pdf3.10SJV33M5X6.1.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10SJV33M5X6.1
Varenummer 10SJV33M5X6.1 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 783953 pcs Datablad 1.10SJV33M5X6.1.pdf2.10SJV33M5X6.1.pdf3.10SJV33M5X6.1.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm) Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie SJV Ripple Current @ Low Frequency 35mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Reel (TR) Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.240" (6.10mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 33µF