10VXG8200MEFC22X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10VXG8200MEFC22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 10V SNAP
Dataark: 1.10VXG8200MEFC22X25.pdf2.10VXG8200MEFC22X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10VXG8200MEFC22X25
Varenummer 10VXG8200MEFC22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 8200UF 20% 10V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 29597 pcs Datablad 1.10VXG8200MEFC22X25.pdf2.10VXG8200MEFC22X25.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 1.36A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.564A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 8200µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 8200µF Applikationer General Purpose