10WA1000MEFC10X9
RubyconRubycon
10WA1000MEFC10X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10WA1000MEFC10X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10WA1000MEFC10X9.pdf2.10WA1000MEFC10X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10WA1000MEFC10X9
Varenummer 10WA1000MEFC10X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 507702 pcs Datablad 1.10WA1000MEFC10X9.pdf2.10WA1000MEFC10X9.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie WA Ripple Current @ Low Frequency 550mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 660mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 1000µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 1000µF Applikationer General Purpose