10WXA680MEFCT810X9
RubyconRubycon
10WXA680MEFCT810X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10WXA680MEFCT810X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10WXA680MEFCT810X9.pdf2.10WXA680MEFCT810X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10WXA680MEFCT810X9
Varenummer 10WXA680MEFCT810X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 579046 pcs Datablad 1.10WXA680MEFCT810X9.pdf2.10WXA680MEFCT810X9.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 350mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -55°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF