10YK47MEFCTA5X11
RubyconRubycon
10YK47MEFCTA5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YK47MEFCTA5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YK47MEFCTA5X11.pdf2.10YK47MEFCTA5X11.pdf
  • Besked
Specifikationer for 10YK47MEFCTA5X11
Varenummer 10YK47MEFCTA5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 3723 pcs Datablad 1.10YK47MEFCTA5X11.pdf2.10YK47MEFCTA5X11.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YK Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.079" (2.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose