10YXF100MEFC5X11
RubyconRubycon
10YXF100MEFC5X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YXF100MEFC5X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YXF100MEFC5X11.pdf2.10YXF100MEFC5X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10YXF100MEFC5X11
Varenummer 10YXF100MEFC5X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 357929 pcs Datablad 1.10YXF100MEFC5X11.pdf2.10YXF100MEFC5X11.pdf
Spændingsvurdering 10V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Serie YXF Ripple Current @ Low Frequency 105mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 150mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 10YXF100MEFC5X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.079" (2.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 900 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose