10YXF68MEFCT15X11
RubyconRubycon
10YXF68MEFCT15X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 10YXF68MEFCT15X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL
Dataark: 1.10YXF68MEFCT15X11.pdf2.10YXF68MEFCT15X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 10YXF68MEFCT15X11
Varenummer 10YXF68MEFCT15X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1668123 pcs Datablad 1.10YXF68MEFCT15X11.pdf2.10YXF68MEFCT15X11.pdf
Tolerance 68µF Overflade Mount Land Størrelse 0.079" (2.00mm)
Størrelse / Dimension 0.197" Dia (5.00mm) Serie YXF
RoHS Status Tape & Box (TB) Ripple Current - Lavfrekvens General Purpose
Ripple Current Polar Polarisering Radial, Can
Pitch - Connector 10V Pakke / tilfælde -
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Antal kondensatorer -
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Producentens varenummer 10YXF68MEFCT15X11 Levetid @ Temp. -
Impedans - Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
Udvidet beskrivelse 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C ESR (Equivalent Series Resistance) ±20%
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 10V RADIAL Applikationer 4000 Hrs @ 105°C